Duyurular

Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Koordinatörü Kırıkkale Üniversitesi ile İzmir Demokrasi Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan “2018/6 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” ile 30 Haziran 2018 tarihinde hayatını kaybeden İslâm Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin’in daha iyi tanıtılması için 2019 yılı “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edilmişti.

Bu kapsamda; Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Koordinatörü Kırıkkale Üniversitesi ile İzmir Demokrasi Üniversitesi arasında bir protokol imzalandı.

29 Nisan 2019 tarihinde Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfında gerçekleşen protokol imza törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper katıldı.
Protokol imza töreninin ardından, Rektörümüz Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Müzesi’ni gezerek, etkinlikler ile ilgili incelemelerde bulundu. “

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir